Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla instytucji charytatywnych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę otrzymać szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłaci

Czytaj więcej...

Bezpłatne szkolenia dla instytucji charytatywnych

Data publikacji: 05.06.2018
Autor: admin

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę otrzymać szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Mimo, że stowarzyszenia działające non profit prowadzą niezwykle interesujące projekty i rekrutują do nich wysoce zaangażowanych wolontariuszy, to brak im fachowego warsztatu dotyczącego kierowania organizacją i zadaniami. A na kursy czy studia podyplomowe raczej nie mają środków.

Doradcy z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Aktywistów działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na całkowicie darmowe szkolenia z wybranych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą przesłać wniosek o szkolenie kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Zgłaszać się mogą zorganizowane instytucje, jak i indywidualni działacze.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Nie jest wymagany żaden własny wkład finansowy, jednak korzystający ze szkolenia muszą znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. zaprzyjaźniony hotel czy miejska biblioteka. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

kierowanie zespołem działaczy społecznych – rola i zadania lidera

współpraca i efektywność grupy

kreatywność w trzecim sektorze

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

asertywna komunikacja

motywowanie wolontariuszy

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie zgłaszać można bezterminowo. Jednak trenerzy nie obiecują wsparcia rozwojowego w odpowiedzi na każdą prośbę. Kryterium jest liczba dostępnych w danym kwartale miejsc i uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – mówi Dorota Owczarska, trener w Fundacji. – Liczymy na to, że organizowane przez wolontariuszy projekty będą stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych mniej doświadczonych stowarzyszeniach. W takich miejscach szkolenia i podpowiadanie dobrych praktyk są zwykle potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane finansowanie unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować odrobinę ten stan zmienić.  Tagi:

Wolne miejsca na szkolenia i spotkania

Wolne miejsca na szkolenia i spotkania

Gorąco zapraszamy Wszystkich Pracowników, Handlowców do skorzystania z najbliższych kursów: Etykieta biznesowa i profesjonalizm - tryb uproszczony, hotel „Biały Orzeł” w Kowarach, trener

Programy gimnazjalne – wyjazdy do Stanów

Programy gimnazjalne – wyjazdy do Stanów

Nasza agencja organizuje warsztaty i programy standaryzacyjne dla nastolatków relokujących się z rodzinami do USA lub Anglii. Pozwalaja one na szybką migrację do docelowej placówki edukacyjnej.

Aktualności

Aktualności

Początek Chorus / Grade 7 - Siódmy stopień Uczniowie klasy średniej choru nadal wykazują prawidłową kontrolę oddechu i prawidłową postawę śpiewu. Uczniowie śpiewają przypisaną część